sobota, 27 sierpnia 2011

Komondo Expo#3 - Pierwsze Newsy i KK

Komondo Expo#3

Witam!
Dzisiaj pora na pierwsze Newsy oraz KK. Tak jak już mówiłem chciałbym, żeby ludzie zainteresowani grami towarzyskimi nie musieli przeszukiwać kilkanaście stron żeby dowiedzieć się, co w trawie piszczy. W dzisiejszym KK chciałbym opowiedzieć o kilku projektach, których zamierzam się podjąć. A więc do dzieła:

Newsy
czyli bard Protazy głosi:


Wydawnictwo Portal

  • Portal blog
Trzewiczek opowiada, co działo się w redakcji Portalu na przestrzeni ostatniego tygodnia. Możemy dowiedzieć się, że zamieszanie wokół przeprowadzki ze starej miejscówki do nowej redakcji przedłuża się. Konieczny jest remont, a co za tym idzie panowie w roboczych strojach ze swoimi młotami udarowymi przeszkadzają twórcą projektować nowe gry. Nie pomaga również ociągająca się Telekomunikacja Polska…
Więcej na : 
  • Duża aktualizacja do Neuroshimy Tactics
Jak widać chłopakom rzeczywiście nic nie przeszkodzi – nawet harcorowe warunki – by zasypywać nas nowinkami. Tym razem na stronie NST, Portal opublikował szereg aktualizacji, które mogą pomóc fanom m.in.: FAQ, karty jednostek, żetony oraz lokacje występujące w grze.
Więcej na: 

KącikKreatywności
Moje Projekty:
  • Projekt Manager
Słyszeliście może o GEO-9? To godna pochwały inicjatywa wydawnictwa Gramel związana z ich grą fabularną Nemezis. W skrócie chodzi o to by grupa fanów - do której każdy może dołączyć choćby od zaraz – tworzyła własną wikipedie na temat GEO-9. Z kolei GEO-9 to jedna z metropolii zbudowanych na zamarzniętej Ash – jednej z planet w Nemezis. Fani mogą wspomóc system własną kreatywnością, odciążyć Enca i pomóc rozbudowywać grę, w którą tak uwielbiają grać.
Jak na razie na GEO-9 są 233 artykuły – dobry wynik jeśli uwzględnimy to, że inicjatywa liczy sobie 1,5 miesiąca. Wśród wielu tekstów znalazł się materiał opisujący jeden z najpopularniejszych sportów w GEO-9. Jest to astropiłka – połączenie footballu amerykańskiego ze szczypiorniakiem w warunkach przypominających te, które panujące na Księżycu.
Jako że uwielbiam sport postanowiłem rozbudować ten artykuł oraz opisać bliżej kilka drużyn, które występują w lidze astropiłki. Pierwszą będzie team Rozjemcy, gdyż są to Mistrzowie GEO-9.
Przydatne linki:

  • Projekt REBEL
Chyba każdy, kto kiedykolwiek kupił jakąś grę towarzyską kojarzy sklep Rebel. Według mnie jest to najlepszy sklep, jeśli chodzi o sprzedaż podręczników RPG. Rebel to solidna marka, solidnie zapakowane paczki i przede wszystkim życzliwe podejście do klienta, zwłaszcza tego, który dopiero, co dowiedział się o istnieniu gier towarzyskich. Dla takich ludzi szczególnie przydatny jest punkt pomocy GRACZA – w sumie to zbiór artykułów, które wprowadzają nowicjuszy w świat gier fabularnych oraz planszowych.
Jednak moim zdaniem punkt pomocy się lekko zestarzał i nie rozwijał się wraz z samym sklepem. Mimo iż Rebel włączył do swojej oferty gry karciane oraz gry bitewne w punkcie pomocy GRACZA nie uświadczymy tekstu, który pomagałby żółtodziobom stawiać pierwsze kroki, jeśli chodzi o ten sposób spędzania wolnego czasu. Chodzi mi na przykład o artykuł przedstawiający najpopularniejsze gry karciane albo tekst, który doradzałby, co młody modelarz potrzebuje na samym początku – jakie farby, kleje, pędzelki.
Również, jeśli chodzi o RPG myślę, że punkt pomocy GRACZA ma braki. Bardzo wartościowy jest artykuł przedstawiający młodym mistrzom gry i graczom najpopularniejsze systemy RPG, ale niestety jest on bardzo przestarzały. W artykule możemy przeczytać o takich grach jak: 7th Sea, Wiedźmin, Legenda Pięciu Kręgów, Gasnące Słońca albo Deadlands – gry te od dawna nie są już dostępne w sprzedaży, więc po co dalej je rekomendować młodym graczom?
Od biedy można je zostawić by nowicjusz miał niejakie pojęcie o starych grach, ale bardziej trzeba żałować gier, o których nie można przeczytać w punkcie pomocy GRACZA, a które teraz są coraz bardziej popularne: Savage Worlds, Wolsung, Klanarchia albo Robotica. Postanowiłem to zmienić i napisałem do jednego z konsultantów Rebela z zapytaniem czy chcieliby uaktualnić swój punkt. Uprzejmy pan polecił mi napisać materiał próbny, więc w przygotowaniu czeka odświeżony artykuł o Warhammerze 2ed i całkiem nowy na temat Savage’ów.
Przydatne linki:

Mam nadzieje, że podobają wam się moje projekty. Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania czy komentarze to zapraszam do komentowania. No i szczerze zachęcam do grania w gry!!!


Komondo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz