środa, 31 sierpnia 2011

Komondo Expo#5 - Newsy: Wydawcy nie próżnują

Komondo Expo#5

Witam!
Tym razem czytelnicy bloga muszą mi wybaczyć, gdyż dałem się złapać lenistwu - wiem, wiem ten blog miał mnie motywować i na prawdę to robi, ale jednak nie mogłem skupić się na pracy, kiedy przez cały czas towarzyszyła mi myśl, że to ostatni dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Niby nic, niby nie pierwszyzna, przecież to już któryś to raz muszę pożegnać się z wakacjami i przestawić się na tryb szkolne, ale jednak nigdy się człowiek nie przyzwyczai do tej zmiany. 
Dzisiaj mam  przyjemność oznajmić wam, że rynek RPG nie zamarł i wydawcy oraz portale poświęcone tej formie spędzania wolnego czasu nie próżnują. W tym wpisie czeka na was największa jak dotąd porcja wiadomości ze świata gier fabularnych. Troszkę trzeba się napisać,  żeby takie newsy były serwowane w czytelnej formie, ale zawsze jest to przyjemna roboty, bo człowiek wie, że RPG w Polsce cały czas się rozwija. 
Zapraszam do lektury, co i jak w internetowych rejonach polskiego RPG:

Newsy
czyli bajarz Tom opowiada:

Wydawnictwo Portal
  • Dzień Molocha
Portal słynie z licznych akcji organizowanych dla graczy: a to jakiś konkursik, a to czat z autorami. Chłopaki z Gliwic organizują dużo i z rozmachem i za to ich uwielbiamy. Sądzę że uwielbiać będziemy również ten poniedziałek, który został okrzyknięty Dniem Molocha. Jako, że solenizant nie przepada za imprezami, jego święto wydawnictwo postanowiło uczcić dwoma konkursami oraz quizem. Reasumując: Dzień Molocha powinien być równocześnie Dniem Sypiących się Nagród. 
Więcej na:

Gryfabularne.tv
  • Tworzenie i odgrywanie postaci w konwencji grozy
Dostałem zaproszenie na prelekcje! W sumie to wszyscy fani strasznego RPG dostali... Cóż, nie ważne kto dostał, ważne że warto przyjść. Inicjatywa Khakiego jaką jest Master Mind rozrasta się - coraz więcej ludzi oraz coraz lepsze materiały. Tym razem sam gospodarz GierFabularnych.tv zaprezentuje nam przydatne ćwiczenia i techniki jak wykreować postać na sesje grozy. 
Więcej na:

Wydawnictwo Gramel
  • Sensacyjna Kampania Wrześniowa
Dzięki najświeższemu dzikiemu Kurierowi dowiedzieliśmy się co nowego sprezentują nam pracownicy wydawnictwa Gramel w miesiącu wrześniu. W ten smutny czas powrotu do szkoły każdy powód do uśmiechu jest na wagę złota, więc powinniśmy skakać z radości słysząc, że większość brawurowych produktów będzie dostępnych po obniżonej cenie, do tego dostaniemy broszurkę z uaktualnieniem zasad z podręcznika głównego - słynne Deluxe. Niestety nic za darmo - z uwagi na wspomnianą wyżej broszurę wydłuży się czas realizacji zamówień - na książki przyjdzie nam czekać do października. 
Na fanów Sensacji i Przygody czeka miła niespodzianka. Od teraz do wrześniowej edycji specjalnej tego dodatku wydawnictwo będzie dodawać broszurkę, która zawierać będzie informacje publikowane dotychczas tylko w pdf-ach. Materiały w prospekcie są autorstwa Tomasza Smejilisa - jest on także twórcą przygody w klimatach SiP "Orzeł Hyborii".
Na koniec Kurier zostawia nas z konkursem organizowanym przez serwis Paradoks - do wygrania atrakcyjne nagrody!
Więcej na:

Wolsungeria
  • "Pocałunek Bestii"
Serwis dla Niezwykłych Dżentelmenów oraz Dam zaserwował nam jednostrzałówkę w klimatach grozy. Gracze, którzy czytali książki bądź oglądali filmy w których występował hrabia Dracula, będą w siódmym niebie - będzie mroczne zamczysko oraz wiele, wiele więcej (straszniej?)
Więcej na:

Polter.pl
  • Wieści ze Szlaku#72
Miniartykuł Pana Tomasza "Radnona" Cybulskiego przedstawia co ciekawsze aktualizacje na stronie wydawnictwa Paizo - wydawcy gry RPG, Pathfinder'a.
Więcej na:
  • Stary Świat Mroku wraca
Tak jak wyżej. Stary, dobry Świat Mroku wraca pod postacią Classic World of Darkness. Nowa - stara seria ma się ukazać w 2012 roku i będzie nosić tajemniczą nazwę The Onyx Path. 
Więcej na

Po dzisiejszym przeglądzie możemy stwierdzić, że wszystkie najpopularniejsze, polskie gry RPG ładnie nam się rozwijają i kolejne dodatki to tylko kwestia czasu. To wspaniała perspektywa, gdyż im więcej gier, tym więcej pieniędzy na rynku, a im więcej zielonego papieru tym większa ilość kompetentnych ludzi, którzy chcieliby tworzyć gry fabularne. Wiem że to może zbyt naiwne spojrzenie na kwestie finansów na polskim rynku RPG, ale wole taki niż twierdzenie szefa Portalu, Ignacego Trzewiczka, który mówi, że na rolepjejach nie da się zarobić. 
Mam nadzieje, że nie dam się przygnieść nauce i niebawem będę mógł napisać posta w którym będzie kolejny numer KK - w końcu czeka na mnie kilka, niedokończonych projektów. 

Komondo


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz