czwartek, 1 września 2011

Komondo Expo#6 - Newsy: Pierwszy planszówkowy news

Komondo Expo#6

Witam!
Szybko! Uderzam w klawiaturę jak rządny krwi wojownik z Norski, gdyż chce migiem napisać wam o informacjach, jakie obiegły Internet. Dzisiaj po raz pierwszy nie wszystkie wiadomości będą dotyczyły gier fabularnych!

Newsy
czyli archanioł Michał zaprawdę powiada:

Gryfabularne.tv
  • Interface Zero - prelekcja
Warto wpaść na GryFabularne.tv! Khaki uraczył nas prelekcją prowadzoną przez Michała "Morela" Azarewicza - tłumacza polskiej edycji Interface Zero. Jeśli lubicie takie systemy jak Cyberpunk czyli mroczna przyszłość z cyborgami, wszczepami, robotami i wojną korporacji to najnowsza gra wydawnictwa Gramel powinna wam podejść. Kto chce się dowiedzieć więcej o Międzymordziu (to dość ekscentryczne tłumaczenie wyrazu Interface, ale nie martwcie się polska edycja będzie nazywać się tak samo jak oryginał) zachęcam do oglądnięcia prelekcji. Khaki dzieli się z nami również wspomnieniami z jego sesji NightCity. Tak samo jak mnie, Krzysztofowi nie podoba się nowe logo Gramela - dlatego, gdy piszę w Newsach o tym wydawnictwie używam ich starego loga. 
Więcej na:

Polter.pl
  • Recenzja "Prochu i stali"
Pierwszy raz słyszę o grze "Proch i stal" oraz o wydawnictwie Polskie Gry Planszowe, ale bardzo podoba mi się idea nauczania historii poprzez zabawę i granie w gry planszowe. Łączenie nauki z rozrywką - cud miód!!! Właśnie taką produkcją jest wyżej wymieniona gra ''Proch i stal". Dzięki tekstowi Artura "GoldenDragona" Jaskólskiego wiem, że jest to gra o Konfederacji Barskiej. W grze wcielamy się w Polaków oraz Francuzów i bronimy twierdzy w Tyńcu przed ogromną armią Ruskich. Jeśli lubisz czasy sarmatów, grasz w Dzikie Pola lub po prostu jesteś miłośnikiem gier kooperacyjnych, przeczytaj recenzje!
Więcej na: 

Gry planszowe u Wookiego
  • Szalone małpiszony 
Uwielbiam takich ludzi jak Łukasz Woźniak! Chłopak zajmuje się tym co lubi - recenzuje gry i to w taki sposób, że jego recenzje są jednymi z najlepszych i najbardziej wpływających na decyzje klienta: kupić czy nie kupić? Co więcej oprócz tego zaprojektował on własną grę, która doczekała się pudełkowego wydania! Myślę, że to z jaką pasją i zacięciem Wooki zajmuje się swoim hobby może służyć za przykład dla innych twórców gier (nie tylko planszowych). Gra Łukasza nazywa się Szalone małpy i jest przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku powyżej 5 lat. Poprzez rozgrywkę trenujemy swoją pamięć oraz kreatywne myślenie. 
Więcej na:

To już wszystko! Starałem się pisać jak najszybciej aby świeżutkie nowinki dotarły do was jak najszybciej. Jest jeszcze jeden powód dla którego się tak spieszyłem - dawno nie było na moim blogu Kącika Kreatywności. Chciałbym to zmienić, ale żeby to zrobić muszę kreatywnie coś napisać, dlatego zaraz siadam do napisania zapowiadanego tekstu do projektu GEO-9. Trzymajcie kciuki!


Komondo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz