sobota, 3 września 2011

Komondo Expo#7 - Newsy: Gwiezdny Pirat, Rebel Times, Polter,L5K i Nightfall oraz KK: Rozjemcy(GEO-9)

Komondo Expo#7
Witam!
Sobota! Niby można odpocząć, niby poleniuchować, ale kto wtedy posprząta dom? Umyje samochód czy pójdzie do sklepu? Niestety w moim przypadku szósty dzień tygodnia nie można przeznaczyć w 100% na tworzenie tekstów, ale zawsze można postarać się wycisnąć co się da i coś tam jednak napisać. Na prawdę bardzo się ciesze, że dzisiaj mogę uraczyć was kolejnym odcinkiem Newsów - powtórzę się mówiąc, że to oznaka iż nasz RPG rynek nie stoi, a rozwija się dzień po dniu. Jeszcze bardziej raduje się me serce kiedy mogę napisać, że mam dla was drugi na moim blogu odcinek KK. Zapraszam do czytania: 

Newsy
czyli widziane w szklanej kuli:

Wydawnictwo Portal
  • Gwiazdny Pirat
Mimo kłopotów z remontem redakcji panowie z Portala zaaplikowali nam kolejną dawkę artykułów najwyższej próby zebranych razem pod postacią Gwiezdnego Pirata. Mamy tu artykuł Sandy Petersena - autora gry RPG Zew Cthulhu, który to opowiada nam jak powstała ta gra fabularna osadzona w realiach mitologi Lovecrafta. Do tego solidna porcja przygód do takich pozycji jak: Cold City, Monastyr i jednostrzałówka do Neuroshimy, dodajmy jeszcze Rafała Szymę pokazującego nam jak z tacticsowego startera zrobić niezłą makietę to . Obowiązkowo konkurs dotyczący Agentów Molocha. Jedynego czego nie ma w tym numerze Pirata to dział newsów, ale wy akurat nie musicie się tym martwić. 
Więcej na:

Rebel.pl

  • Rebel Times
Rebel nie gorszy od wydawnictwa z Gliwic, również wydał swoje internetowe czasopismo. Moim zdaniem sierpniowy numer jest jednym z lepszych dotychczas wydanych przez gdański sklep. Dostajemy recenzje dwóch gier RPG: Realms of Cthulhu pozwoli nam rozegrać sesje Savage Worlds w klimatach mitologi Lovecrafta, a WFRP: Omens of War poszerzy nam uniwersum Warmłota o wojenne aspekty Starego Świata. Co jeszcze? Na przykład recenzja Agentów Molocha albo rozważania na temat konwencji. Jednak za prawdziwe cudo tego numeru Rebel Times uważam grę Dust. Cóż Khaki lubi duże mapy, ja chociaż nie używam miniaturek na swoich sesjach RPG, uwielbiam ładnie wykonane figurki. Takowe własnie posiada gra Dust, co więcej Core Set możemy rozbudowywać o kolejne modele. Ach, gdyby gry FFG nie były takie drogie ta pozycja już byłaby moja, a tak muszę zbierać...
Więcej na: 

Polter.pl
  • Materiały od Ancient Scroll
Paweł "Skała" Jurgiel w ramach serwisu Ancient Scroll sprezentował nam dziesięciostronicowego PDFa na temat cyberpunkowych subkultur. AS to inicjatywa polegająca na gromadzeniu scenariuszy RPG tak by Mistrz Gry, który ma totalną pustkę w głowie mógł w jednym miejscu znaleźć odpowiednią dla siebie i swojej drużyny przygodę. Szczerze mówiąc myślałem, że ta inicjatywa jest bezpłatna, ale w końcu 79 centrów za PDF to nie fortuna. 
Więcej na: 
  • Jak projektować gry fabularne?
Odpowiedź znajdziesz na blogu Socratic Design, gdzie publikowane są teksty Troya Costisicka poświęcone właśnie zagadnieniu tworzenia własnej gry RPG. Jeśli nie znasz angielskiego, nic nie szkodzi artykuły przetłumaczył dla Ciebie Michał "Skryba" Ziętek. Obaj panowie mają blogi na blogspocie.
Więcej na: 
  • Co słychać u Czarodziejów z Wybrzeża?
Tomasz "Radnon" Cybulski kolejny już raz sprawdza strony zagranicznych wydawców, żeby uraczyć nas sprawozdaniem z najnowszymi nowinkami. Tym razem Tomasz zinfiltrował stronę wydawnictwa Wizard from the Coast. 
Więcej na: 
  • Zostań managerem gwiazd
Artur "GoldenDragon" Jaskólski zrecenzował kolejną grę. Po "Prochu i stali" nadszedł czas na "Show business". Gra przypomina mi nieco portalowy Pret-a-Porter jednak tutaj nie bawimy się w świecie mody, lecz poznajemy zawiłości rynku muzycznego. Ta gra uświadomi nam jak trudne bywa życie managera celebryty. Będziemy musieli troszczyć się o finanse, promocje i zasoby ludzkie naszego podopiecznego. Gra dostała ocenę: 7.0/10. 
Więcej na: 

Wydawnictwo Galmadrin
  • Legenda Pięciu Kręgów
Wydawnictwo Galmadrin zadziwia mnie coraz bardziej - oczywiście na plus. Chłopaki łapią się za bary z popularnymi na cały świat produktami i serwują je nam na naszym polskim poletku. Pracują przy tym nie mniej ciężko niż wydawnictwa, które piszą własne gry RPG. W tym roku mroczny Zew Cthulhu, a w następnym wielkie dzieło Johnego Wicka: L5K. 
Więcej na:
  • Nightfall
Galmadrin idzie drogą Portalu i Kuźni Gier - nie tylko wydaje podręczniki RPG, ale również planszówki. Pierwszą w ich "boardowej" ofercie będzie gra Nightfall - karcianka w mrocznych klimatach wilkołaków, wampirów, ghulli i innych maszkar. 
Więcej na:


KącikKreatywności

  • Projekt Manager


Miło mi poinformować was o tym, że tą sobotę przesiedziałem przy drużynie Mistrzów 
GEO-9 - Rozjemców. Na samym początku przejrzałem pozostałe dwie drużyny jakie grają w lidze astropiłki, a które są opisane na Nemezis Wiki (zespołów jest więcej, ale nie wszystkie mają poświęcone im artykuły - w przyszłości planuje to zmienić) są to drużyny: Wataha Podbrzusza i Aniołki MacCormicka, również wywodząca się z Podbrzusza. 
Jednak według mnie te artykuły są stanowczo za krótkie - ja lubię pisać dłuższe - ale to sprawa ich autora. W związku z tym inspiracji poszukałem w realnie istniejącym, moim ulubionym zespole: Chelsea Londyn.
Zaraz potem wziąłem się do pisania właściwego artykułu o Rozjemcach. Napisałem początek historii oraz metody jakimi Uliczni Oficerowie rekrutują nowych zawodników (ten fragment czeka na opublikowanie dopiero wtedy, gdy skończę historie). Wystarczyło jeszcze przerobić logo Detroit Lions na nowy herb dla Rozjemców i mogłem zamieścić artykuł na wiki. 
W następnych dniach będę starał się dokończyć historię drużyny U.O. - postaram się trochę ją przycieniować, dodać trochę dramatu. Następnie zaserwuje analizę stylu gry Rozjemców i ich ustawienie na boisku. Później może jakaś garść statystyk i na pewno plotki krążące wokół zespołu. Trzymajcie kciuki i obserwujcie postęp prac na GEO-9. Zerkajcie zarówno na moje artykuły jak i innych użytkowników - ludzie, z którymi współtworzę Nemezis piszą naprawdę fantastyczne teksty. Do tego teraz wyznaczyli sobie nowy cel: opisać armadę statków przemierzających galaktykę. Życzcie mi oraz im powodzenia. Na razie!!! 

 KomondoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz